wpisz e-mail aby otrzymywać newsy

zapisz wypisz


AnimAte YouTube channel
Portal INTERIA.PLHistoria zespołu


Historia:

Zespół wywodzi się z Będzina i na dobre rozpoczął działalność z końcem sierpnia 2005 roku, jednak tak naprawdę pomysł na grupę powstał parę miesięcy wcześniej, bo już na przełomie marca/kwietnia z inicjatywy basisty Przemka.
Iskrą zapłonową była wcześniejsza znajomość Przemka, wtedy jeszcze grającego w zespole Kruk z Dąbrowy Górniczej z perkusistą Sebastianem. Wspólne zainteresowania muzyczne, sprawiły, iż idea przerodziła się w rzeczywistość. Przełom i przyspieszenie spraw organizacyjnych nastąpiło po tym jak na horyzoncie pojawił się Marcin, bez którego cały pomysł wziąłby zapewne w łeb. Wtedy już jasną sprawą było, że znalezienie gitarzysty z odpowiednimi umiejętnościami, pomysłami i takim zaangażowaniem nie będzie rzeczą łatwą a jednak się bardzo szybko udało.

Mimo wspólnych chęci już wtedy trzyosobowy zespół dłuższy czas nie mógł znaleźć dogodnego miejsca dla prób. Dopiero pracą i zaangażowaniem całego składu udało się znaleźć i zorganizować pomieszczenie, co było warunkiem ruszenia projektu do przodu, i tak z końcem sierpnia w "kątowni" (bo tak "pieszczotliwie" nazywamy miejsce do prób) rozeszły się pierwsze "animowane" rockowe dźwięki. Potem było trochę pod górkę, perypetie z wokalistami, przesłuchania chyba kilkudziesięciu osób przez te parę lat aż w końcu znaleźliśmy wokalistę i wszystko ruszyło do przodu.

Obecnie zespół intensywnie pracuje nad materiałem, tak więc w niedługim czasie spodziewajcie się kolejnych niespodzianek.

Muzyka AnimAte


Nasza muzyka to połączenie współczesnego melodyjnego mocnego rocka z wieloma dodatkami, pomysłami i aranżacjami charakterystycznymi dla muzyki progresywnej. Jest sporo eksperymentów brzmieniowych, wiele melodii oraz sporo klimatycznych "zwrotów akcji"

Nie chcemy być specjalnie szufladkowani w "sortowni stylów", jedyne co jest pewne to fakt, że studnią inspiracji i pomysłów są na pewno artyści poruszający się w rockowym i progrockowym klimacie, goszczący od wielu lat w naszej świadomości muzycznej, jak i wiele współczesnych rockowo-progmetalowych składów i projektów solowych, tworzących już na dzień dzisiejszy ponadczasową muzykę...

Dyskografia:
AnimAte A 2008
EP: AnimAte "A"
Data: 01.06.2008

Utwory:
1. the law
2. still water
3. lights & shadows

AnimAte Promo 2010
AnimAte "Promo 2010"
Data: 03.04.2010

Utwory:
1. intro
2. threshold
3. ghostmaker