wpisz e-mail aby otrzymywać newsy

zapisz wypisz


AnimAte YouTube channel
Portal INTERIA.PL


Marcin Trela - gitara


kontakt e-mail: marcintrela@vp.pl
GG 4671379

Jak to się wszystko zaczęło? Grę w AnimAte zaproponował mi Przemek odpowiadając na moje ogłoszenie w Internecie, odbyliśmy kilka rozmów telefonicznych, później spotkanie przy piwku już z Sebastianem i po wymianie wspólnych zainteresowań, stwierdziliśmy że musimy spróbować stworzyć coś razem. Tak właśnie powstał AnimAte.

O sobie:

Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się dość dawno, przerywana przez różne życiowe przypadki, ale uparcie i konsekwentnie zawsze starałem się poświęcać gitarze jak najwięcej czasu i energii.
Generalnie każdy, kto kiedyś grał (czy też gra nadal), wie jak piękny potrafi być to instrument, ale niestety nie lubi być zaniedbywany, bo później kończy się to tak, że trzeba włożyć jeszcze większy wysiłek, by znów dojść do formy.

Dlaczego gitara elektryczna? - bo właśnie z jej pomocą mogę wyrazić to, co mam gdzieś w środku...

Inspiracje:

Hmm!..... trudno jest napisać w kilku zdaniach co mnie inspiruje. Zaczęło się od szeroko pojętej muzyki rockowej i słuchania kapel, które tworzyły i nadal tworzą ten rodzaj muzy. Z czasem przyszedł jazz, a z nim na przykład Chick Corea i Pat Metheny. Potem przyszedł czas na słuchanie wirtuozów z których cenię sobie Joe'ego Satriani za piękne melodie, Steve'a Vai za szaloną technikę, Van Halen'a za ekspresję i wielu innych, którzy tworzą piękne melodie.
Obecnie słucham dużo muzyki progresywnej, na czele z Dream Theater... Staram się nie ograniczać do jednego gatunku muzyki i słuchać wielu wykonawców.

Używam:

Obecnie:
- gitara: lutniczy MM Axis, lutniczy Fender Stratocaster, MusicMan JP signature
- preampy: Marshall JMP-1
- sterownik: FCB 1010
- efekt: wah-wah Cry Baby GCB-95, T.C. Electronic G-Major
- końcówka mocy: Marshall 9200 Dual MonoBlock System
- inne: Paco Cases transport, Monster Cables
- kolumna: Marshall 1960A