wpisz e-mail aby otrzymywać newsy

zapisz wypisz


AnimAte YouTube channel
Portal INTERIA.PL


Robert "Robin" Niemiec - wokal


Do zespołu Animate dołączyłem za namową Sebcia Jezierskiego jeszcze w 2016 roku, kiedy to okazało się że ówczesny wokalista nie może zaśpiewać na Dniach Dąbrowy Górniczej a reszcie bardzo zależało na tym koncercie. Był to jednak występ gościnny. Rok po tym wydarzeniu, zespół jednak oficjalnie, znowu w osobie Bastka, złozył mi propozycję dołączenia do zespołu na stałe i oto stoję tu przed Wami. Dodam jeszcze jako ciekawostkę że ok. 10 lat temu Sebastian także zapraszał mnie do zespołu, jednak w tamtym czasie byłem dosyć zajęty. Przygodę ze śpiewaniem zacząłem w 1992… to było tak dawno temu… po drodze było parę lokalnych grup jednak przełom nastąpił w 1999r., kiedy to dołączyłem do zespołu Gambit a w roku 2000 na krótko zawitał tam również Seba i tak zaczęła się nasza przyjaźń. W roku 2004 udało się wydać własnym sumptem płytę „Sens Życia”. Drugim ważnym zespołem był Sepsis z którym w 2013 roku, dzięki niemieckiej wytwórni Legacy Records wydaliśmy płytę „Fear Of Freedom”.

O sobie:

Muzyka towarzyszyła mi praktycznie od zawsze. Z opowieści rodziców dowiedziałem się że mając dwa latka, zasłuchiwałem się w przebojach legendarnego zespołu Smokie. Jako dzieciak w latach osiemdziesiątych, słuchałem głównie muzyki radiowej choć już wtedy przeboje grupy Europe robiły na mnie duże wrażenie. Pierwsza kaseta prawdziwie metalowa to rok 1988 kiedy to byłem w odwiedzinach u wujka w Berlinie Zachodnim a tytuł jej to „Red Hot and Heavy” Pretty Maids, która zmiotła mnie z powierzchni ziemi choć tak naprawdę dopiero trzy lata później w muzykę rockowo-metalową wkręciłem się na dobre.

Inspiracje:

Jako ogromny fan muzyki gitarowej wyrażam opinię, że tworzenie jej na tym instrumencie, swoim bogactwem ogromnie mnie inspiruje a co za tym idzie, powoduje, że najczęściej gości w moim odtwarzaczu cd. Za przykład niech posłużą takie nazwy jak: Tears For Fears, Toto, Enchant, Whitesnake, Judas Priest, Dream Theater, Symphony X, Pain of Salavation, Pagans Mind, Metallica, Slayer, Pantera, Testament, Death. To chyba najlepszy dowód na różnorodność tego cudownego instrumentu. Inspiracje wokalne? Jorn Lande, James LaBrie, Russel Allen, David Coverdale, Bruce Dickinson, Daniel Gildenlow… lista jest znacznie dłuzsza.